تولید سریال‌های الف ویژه متوقف نشده است.

تولید سریال‌های الف ویژه متوقف نشده است.

تاریخ ارسال : ۱۹ / اسفند / ۱۳۹۴

سیفی آزاد: تمدن اسلامی و سبک زندگی ایرانی اسلامی دغدغه اصلی در برنامه ریزی تولید است/ تولید سریال‌های الف

سیفی آزاد: تمدن اسلامی و سبک زندگی ایرانی اسلامی دغدغه اصلی در برنامه ریزی تولید است/ تولید سریال‌های الف ویژه متوقف نشده است.

رییس مرکز امور نمایشی سیما گفت: تولیدات الف ویژه رسانه ملی متوقف نشده است و در همین راستا «سرزمین کهن» یکی از سریال‌های الف ویژه تلویزیون است که به زودی کلید می‌خورد و روند تولید سایر سریال‌های الف ویژه هم به مرور  اعلام خواهد شد.

رحمان سیفی آزاد رییس امور نمایشی سیما درباره برنامه‌هایی که از شروع به کار در مرکز امور نمایشی سیما در اولویت بوده است،گفت: آنچه در برنامه ریزی بلند مدت ما در این مرکز وجود دارد، بخش تمدن اسلامی است که دغدغه اصلی نظام کشوری است و در همین قالب سریال‌هایی را در حال طرح و تولید داریم تا با ساختن آنها بتوانیم بحث زندگی ایرانی و اسلامی و شکوفایی علمی کشور که به تعبیر مقام معظم رهبری دو بال رسیدن به تمدن اسلامی است را فراهم کنیم و اینها استراتژی کلی ما است و تمام سریال‌ها را در موضوعات مختلف با همین محور تولید می‌کنیم.

 

وی درباره اولویت سریال‌سازی مرکز امور نمایشی سیما نیز بیان داشت: در حال حاضر سریال‌ها بر اساس نیاز آنتن شبکه ها تولید می شوند و بحث سریال‌های الف ویژه در دو بخش مطرح است. با توجه به شرایط آنتن‌ها در حال حاضر سریال‌های نوروز،ماه رمضان و تابستان را در اولویت تولید داریم.

 

سیفی آزاد ادامه داد:از سریال‌های در حال تولید نیز می‌توان به «سنگ پا» به کارگردانی سیروس مقدم که برای پخش در ایام ماه مبارک  رمضان از شبکه یک در نظر گرفته شده ، و سریال «برادر» به کارگردانی جواد افشار برای ماه رمضان شبکه دو،«چرخ فلک» با نام قدیمی «ز کردارها تا چه آید به چنگ» به کارگردانی مشترک بهران عظیم پور و عزیز الله حمید نژاد برای شبکه سه اشاره کرد .  شبکه پنج نیز سریالی برای رمضان خواهد داشت که بعد از نهایی شدن فرایند تولید را در آینده معرفی خواهد شد.

 

وی ادامه داد:سریال‌های دیگر هم متناسب با ایام تابستان و بعد از آن در نوبت تولید داریم که از جمله می‌توان به «ماه و پلنگ» یا «ملکا» به کارگردانی احمد امینی اشاره کرد.بعد از ایام نوروز نیز سریال «پریا» به کارگردانی حسین سهیلی زاده پخش خواهد شد. همچنین سریال «دور دست‌ها» به کارگردانی جواد ارشاد نیز در نوبت پخش قرار دارد و بزودی نیز فاز سوم سریال «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی کلید خواهد خورد. سریال «معمای شاه» هم به کارگردانی محمدرضا ورزی کماکان در حال تولید است.

 

مدیر مرکز امور نمایشی سیما همچنین درباره توقف تولیدات الف ویژه تلویزیون نیز گفت:‌تولیدات الف ویژه رسانه ملی متوقف نشده است و در همین راستا «سرزمین کهن» یکی از سریال‌های الف ویژه تلویزیون است که به زودی کلید می‌خورد. سایر سریال‌های الف ویژه هم بعدا اعلام خواهند شد.به طور معمول سریال‌های الف ویژه پروژه‌های سنگین و بودجه بری هستند که باز هم در مقایسه با سایر سریال‌های "Big production"  دنیا در سطح پایینی از لحاظ بودجه طبقه بندی می‌شوند.

 

وی افزود:واقعیت این است که سازمان در بخش بودجه بندی دچار مشکلات جدی است.بودجه ریزی برای سازمان صدا و سیما هیچ گاه واقع بینانه نبوده است و بر اساس ذهنیت‌های خاص موجود  تدارک  شده که مشکلاتی را برای سازمان بوجود آورده است.

اما به هر ترتیب سازمان باید به حیات خود ادامه دهد و نمی توان نیاز مخاطب را نادیده گرفت و بر همین اساس در حال تدارک برنامه ریزی‌هایی بر اساس بودجه خود است،به هر ترتیب ساخت سریال و تله فیلم که کاری پرهزینه است، تحت الشعاع این بودجه محدود قرار خواهد گرفت.