هوشنگ فقط دلارهایش را می خواهد تا زن بگیرد.

هوشنگ فقط دلارهایش را می خواهد تا زن بگیرد.

تاریخ ارسال : ۱۵ / فروردین / ۱۳۹۵

بازیگر نقش هوشنگ: بازیگر بداهه‌گو هستم / هوشنگ فقط دلارهایش را می خواهد تا زن بگیرد

 

نصرت میر

بازیگر نقش هوشنگ: بازیگر بداهه‌گو هستم / هوشنگ فقط دلارهایش را می خواهد تا زن بگیرد

 

نصرت میر عظیمی بازیگر نقش هوشنگ در سری اول سریال دودکش ، در سری دوم این مجموعه با نام " پادری" نیز حضور دارد.

او  همان هوشنگ کارگر قالیشویی سریال تلویزیونی «دودکش» است. او که به عنوان بازیگر بداهه‌گو معروف است، در این سریال از هنر خودش استفاده و تلاش کرده،  نقش خود را شیرین بازی کند.

در حاشیه بازدید رحمان سیفی آزاد رییس و مدیران مرکز امور نمایشی سیما از مراحل تولید سریال "پادری"که با همراهی فضل الله شریعت پناهی مدیر شبکه اول سیما انجام شد، فرصتی دست داد تا گفتگویی کوتاه داشته باشیم  با هوشنگ سریال دودکش که در ادامه متن این گفتگو را مشاهده می کنید.

 

نصرت میر عظیمی بازیگر نقش هوشنگ در سریال "پادری "در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مرکز امور نمایشی سیما با اشاره به سابقه همکاری اش با تلویزیون و سریال دودکش گفت :

  • در سری اول با اینکه حضور هوشنگ کم بود اما موثر بود.  در سری اول این مجموعه حضور هوشنگ از قمست بیستم به بعد زیاد شد و درگیری همیشگی اش برای دلارها و ارتباطش با نامزدی که حتی ندیده بود.

البته در طرح اولیه صحبت هایی شده بود که حتی مراسم عروسی هوشنگ در قالیشویی برگزار شود و  یک زلزله واقعی رخ می داد که همه تصور می کردند مانور زلزله است و بعد به دلیل زلزله و نیامدن مهمان ها مجبور می شدند تا در محوطه یک پارک مراسم را برگزار کنند اما طرح تغییر کرد و این قسمت ها به دلیل هزینه بر بودن تولید نشد.

اما من تصور می کنم به کاراکتر هوشنگ در سری دوم به اندازه ظرفیت نقش پرداخته نشده و  به نسبت سری اول محدودیت های بیشتری دارد و این ناشی از کم شدن تعداد قسمت ها و زمان پخش  سریال با توجه به پخش در ایام نوروز است.

و ی در ادامه این گفتگو در مورد شیوه همکاری با محمدحسین لطیفی گفت :

شیوه کار ما اینطور است که با توجه به ویژگی های نقش هوشنگ و نحوه بازی من ، روزهایی که آفیش هستم، قبل از آغاز تصویر بردای، دیالوگ ها را با اقای لطیفی چک می کنیم، مرور می کنیم ،روی تک تکشان کار می کنیم تا کار خوب و بامزه یا در بیاید.

تجربه کار  با آقای لطفی لذت بخش است. در این کار من با کمک اقای لطیفی بر خلاف برخی کارها از که از تکیه کلام های رایج استفاده می کنند و بعضا هم خیلی خوب و بجا کار می کنند، با توجه به روزمره های مردم و فضاهای جامعه سعی می کنم تا تکیه کلام های اختصاصی  به کار بگیرم. حال و هوای شوخی های رایج  میان مردم را تبدیل به تکیه گلام های اختصاصی و خلاقانه کنیم.

وی در ادامه در مورد تجربه خود در سریال دودکش  و واکنش مردم به این نقش گفت : من تاکنون نقش های مختلفی بازی کردم. اما مردم مرا با هوشنگ دودکش می شناسند.

خیلی اوقات مردم توقع دارند در خیابان هم همان تیپ هوشنگ را ببینند.

به نظر من اشکالی که وجود دارد این است که در برخی از کارها از بازیگر بد استفاده می شود. یعنی  خود واقعی فرد جلوی دوربین می رود. مردم به هنرنمایی انها نمی خندند. من تلاش می کنم تا یک کاراکتر قوی خلق کنم.

 

وی در ادامه در مورد تجربه های قبلی خود و تفاوت انها با هوشنگ گفت :  من در چشم باد نقش یک پسر جنوبی، را بازی کردم. در فرار بزرگ اقاق لطیفی نقش یک همدانی را بازی کردم.  در زمانی برای عاشقی کاراکتر یک ساوه ای را بازی کردم و در مینی سریال دیگری احمد کاوری نقش یک مراغه ای را  . بعد از ان کار تا مدتی در برخی برخورد ها  از من می پرسیدند واقعا تو مراغه یا هستی!!؟؟ و خوشبختانه بازخورد خوبی از مخاطب گرفتم.

البته برخی دوستان معتقدند این روش اشتباه  هست ولی خوب من فکر می کنم کار درست همین است.

. . .

آیا یپشنهاد هایی دیگر  برای کار داشتید؟

بله . چند بار پیشنهادهایی برای همین نقش هوشنگ در کار های دیگر داشتم. اما قبول نکردم. چون معتقدم هوشنگ متعلق به دودکش است و در این فضا خلق شده . باید در همین فضای محبوب تلویزیون بماند.

میرعظیمی  در مورد شابهت های کاراکتر هوشنگ با کاراکتر سرباز سریال ساخت ایران گفت:

هوشنگ مختص اکو سیستم دودکش هست.

این کاراکتر در این فضا خلق شد و در همین فضا باید به رشد خود ادامه بدهد. رشد کند. البته قبل تر یک مقداری در سریال ساخت ایران با همین ویژگی ها بود. و اگر مقداری هم شباهت با ان دارد به دلیل این است که هر دوی این سریال ها  توسط یک کارگردان تولید شد.

 

به طور کلی ایده این کاراکتر چطور شکل گرفت؟

اصلا تولد نقش هوشنگ اینطور بود که بعد از تولید ساخت ایران به من پیشنهاد شد که در این مجموعه ادامه همان نقش را بازی کنم . چون در ان سریال که در شبکه خانگی بود، این کاراکتر خوب جواب داد و موفق شد. لذا قرار شد که در دودکش این کاراکتر مجددا زنده شود.

پیشرفت قصه در پادری" چطور طراحی شده ؟

من در صحبت های اویله با آقای لطیفی پیشنهاد هایی مطرح کردم که با توجه به معضلات فضای مجازی  چند سکانس طراحی شود تا هوشنگ با نامزدش که هیچ وقت او را ندیده اما همچنان برای او شارژ می فرستند روبرو شود و برای خواستگاری بروند . اما وقتی با او روبرو می شود با یک غول بی شاخ و دم مواجه می شود . یعنی به شکلی اسیب های فضای مجازی و واقعی نبودن افراد و اعتمادهای بی دلیل و خطرناک مورد توجه قرار بگیرد.

هوشنگ  در سری دوم چه ماجراهایی دارد؟

بیشترین کشکمکش و درگیری هوشنگ برای پس گرفتن دلارهایش است که فکر می کنم خوب در امده. و فکر می کنم مردم دوست دارند. من کارهای متعددی کردم اما مردم من را با هوشنگ می شناسند.

سبک کار شما در سری دوم چطور هست؟

قسمت زیادی از بازی من بداهه است و دیالوگ ها در صحنه با کمک اقای لطیفی انتخاب می شود.

کار در تلویزیون رو چطور ارزیابی می کنید؟

این روزها رقابت بین رسانه های مختلف بسیار زیاد هست. حجم زیاد تولیدات در مدیوم های مختلف انتخاب را برای مخاطب راحت کرده و بنا براین مخاطب تنها کارهایی که واقعا ارزش داشته باشند و سرگرم کننده باشند را می بینید و در غیر اینصورت به راحتی به شبکه های دیگر و شبکه های مجازی مراجعه می کند و وقتش را پر می کند.

من به عنوان یک مخاطب نه به عنوان یک کارشناس پیشنهاد می کنم روی سریال های طنز بیشتر سرمایه گذاری کنند. و این هم لازمه اش این است که کار با زمان مناسب تولید شود.

بازخوردها نشان داده که مردم "پادری"دودکش را و کاراکترهایش را دوست داشتند و این را از برخود های مردم می توان فهمید.

نظر شخصی من این است که حتی کاری با  این خوبی هنوز هم باب میل و برای اقای لطیفی راضی کننده نیست. چون می دانم ایشان دوست دارند کار را با بالاترین استانداردها تولید کنند.

 

بازیگر نقش هوشنگ در سریال "پادری" در ادامه گفت: من سری اول سریال دودکش را هر روز دو بار می‌دیدم؛ یکبار به عنوان منتقد به بازی‌ام نگاه می‌کردم و در زمان بازپخش به عنوان مخاطب سریال را دنبال می‌کردم تا از آن لذت ببرم.

امیدوارم مردم سری دوم دودکش را هم بپسندند.

 وی در ادامه در پاسخ به اینکه  نقش هوشنگ سریال دودکش برای‌تان چه ویژگی‌هایی داشت که آن را پذیرفتید؟

وقتی بازی در سریال تلویزیونی دودکش به من پیشنهاد شد، احساس کردم نقش هوشنگ جای کار دارد و از سوی دیگر من در سریال «ساخت ایران» با محمدحسین لطیفی همکاری کردم. بنابراین با اعتماد به او بازی در این سریال را پذیرفتم و با علاقه هم در این سریال بازی کردم. همان طور که اشاره کردید من بیشتر در تئاتر فعال هستم و جوایزی هم کسب کرده‌ام. هر زمان در سینما و تلویزیون هم نقش خوبی پیشنهاد شود، می‌پذیرم.

من به عنوان بازیگر بداهه‌گو معروف هستم و محمدحسین لطیفی هم با دانستن این مساله من را برای بازی در سریال دودکش انتخاب کرد. هوشنگ هم تکیه‌کلام‌های خاص خودش را داشت و خوشحالم با این‌که نقش هوشنگ کوتاه بود، اما تکیه کلام‌های او در خیابان و کوچه و بازار از زبان مردم شنیده می‌شود و این نشان می‌دهد که نقش تاثیر لازم را داشته است.

 

* از بازی در سریال "پادری"راضی هستید؟

قاعدتا بازیگر نباید از خودش و کاری که انجام داده صد در صد راضی باشد، چون در این صورت دیگر راه پیشرفت را برای خودش می‌بندد. من هم علاقه‌مند هستم در کارم هر روز بهتر از دیروز باشم، دلم نمی‌خواهد به تکرار بیفتم.