تعطیلات نوروزی «پریا»

تعطیلات نوروزی «پریا»

تاریخ ارسال : ۰۷ / فروردین / ۱۳۹۵

سریال «پریا» به کارگردانی حسین سهیلی زاده و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه که تا روز  ۲۸ اسفندماه سال جاری

سریال «پریا» به کارگردانی حسین سهیلی زاده و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه که تا روز  ۲۸ اسفندماه سال جاری مقابل دوربین رفته بود به مناسبت سال نو به مدت دو هفته به تعطیلات نوروزی خواهد رفت تا عوامل تولید با انرژی مضاعف در سال جدید کار تولید این پروژه را از سر بگیرند.

به گزارش روابط عمومی مرکز امور نمایشی سیما ، تصویربرداری سریال «پریا» به مدت دو هفته متوقف و عوامل تولید سریال به مرخصی نوروزی می‌روند.

عفیفه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: تصویربرداری آخرین ساخته حسین سهیلی زاده تا روز جمعه 28 اسفند ماه ادامه داشته و با توجه به فشردگی کار و پشت سر گذاشتن بیش از چهار ماه کار مداوم تصمیم به استراحت دادن به گروه در ایام نوروز گرفتیم.

وی با تاکید بر تولید منظم و زمان بندی شده پروژه افزود: گروه تولید «پریا» از همان ابتدا طبق برنامه‌ریزی حرکت کرده و از زمان بندی اعلام شده عقب نیستند و بر همین اساس، تعطیلات دو هفته‌ای مشکلی برای آماده سازی سریال فراهم نخواهد کرد.

تعطیلات نوروز فرصت خوبی خواهد بود تا حسین سهیلی زاده با حضور مستمر در مرحله تدوین، بر این بخش از کار نظارت داشته باشد.

این سریال تلویزیونی اولین همکاری موسسه آوای سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مرکز امور نمایشی سیما است  تا سریالی اجتماعی از این همکاری پدید آید.

سهیلی‌زاده پیش از این اثر مینی‌سریال «نیاز» را در شب‌های قدر از شبکه یک سیما داشت و قبل‌تر نیز با سریال «آخرین بازی» در تلویزیون حضور داشت.

مجموعه «پریا» جسورانه‌تر از سریال‌هایی که پیش از این درباره ایدز ساخته شده، دشواری‌ها و گرفتاری‌های این بیماران و البته اطرافیانشان را به نمایش می‌گذارد. این سریال ابعاد تازه و شاید درک نشده‌ای از بیماری ایدز را به نمایش می‌گذارد و به همین دلیل است که «شهرام» با بازی عمار تفتی به‌عنوان یک بیمار مبتلا به ایدز، نه موجودی گناه‌آلود است و نه حس شرم را بیدار می‌کند.

 تصویربرداری جدیدترین ساخته حسین سهیلی زاده در روزهای رنگارنگ پاییزی آبان ماه 94  با حضور بازیگرانی همچون: لادن مستوفی، امیرحسین آرمان، افسانه بایگان، امیررضا دلاوری، عمار تفتی، کمند امیرسلیمانی، رامتین خدا پناهی و هادی قمیشی در غرب تهران آغاز شد .

پیش تولید این مجموعه از اوایل تابستان آغاز شد و بر اساس گفته های تهیه کننده بخش اعظم کار در تهران تصویربرداری خواهد شد اما بخشی هم به تبع داستان در شمال کشور جلوی دوربین می رود.

فیلم نامه این سریال نوشته «سعید فرهادی» است و شخصیت اصلی سریال زنی به نام پریا با بازی «لادن مستوفی» که در ۴۰ قسمت جلوی دوربین می رود.

قصه سریال پریا از زمان حال و از جایی آغاز می‌شود که «پریا» پس از چند سال دوری از ایران به کشور بازمی‌گردد. در شرایطی که پریا همچنان از رابطه قدیمی‌اش سرخورده است، وارد رابطه‌ای عاطفی با مردی جوان می‌شود. زوج تازه به امید آغاز زندگی تازه مشکلات را یک‌به‌یک از سر راه برمی‌دارند اما برخی اتفاق‌ها، ادامه رابطه عاشقانه این زوج را به خطر می‌اندازد. از زاویه ای دیگر قصه زندگی پدر ماهی فروشی با بازی محمود پاک نیت را روایت می کند که پسرش در شرف ازدواج است.

در این سریال پریا چهار بازیگر کودک نیز با نام‌های: محمد رضا شیرخانلو، سودا بهروز رشید، روژان تقی زاده و شادی نکته سنج حضور دارند.

 از دیگر عواملی این سریال می توان «نعمت‌الله یمینی» مدیر تولید، «امیر زاغری» طراح صحنه، «پگاه تَرکی» طراح لباس، «سید جلال موسوی» طراح گریم، «مهدی آزادی» مدیر صدابرداری، «امیرسلیمانی» سرپرست و مدیر گروه برنامه ریزی، «امین محمودی» دستیار اول کارگردان، «مهین شهبازی» منشی صحنه، «مهدی پیله‌وریان» مدیر تدارکات، «هلیا رضایی» عکاس را نام برد.

سریال پریا که برای پخش از شبکه سه سیما در نظر گرفته شده است توسط گروه فیلم و سریال شبکه سوم سیما در مرکز امور نمایشی سیما تولید می شود..