سریال "دور دست ها" از امشب روی آنتن شبکه یک

سریال "دور دست ها" از امشب روی آنتن شبکه یک

تاریخ ارسال : ۲۴ / فروردین / ۱۳۹۵

با پایان تعطیلات نوروزی و پس از اتمام سریال بیمار استاندارد، اولین قسمت از مجموعه تلویزیونی دور دست ها

با پایان تعطیلات نوروزی و پس از اتمام سریال بیمار استاندارد، اولین قسمت از مجموعه تلویزیونی دور دست ها به کارگردانی جواد ارشاد و تهیه کنندگی فریبا توکلی از امشب چهاردهم فروردین به روی آنتن می رود.

مجموعه تلویزیونی دور دست ها در باره زنی به نام یگانه است. یگانه، در تمنای بازشناسی هویت تحریف شده پدر و در سودای احقاق حقوق از دست رفته، سر از کارخانه روغن رسول مشفق در می آورد و پدر را در آستانه بیست و پنجمین سالگرد تاسیس کارخانه غرق در بدهی و متزلزل تر از همیشه می یابد غافل از آنکه بازیابی پدر، پای گذشته و رازهای مسکوت مانده اش را به زندگی تک تک شخصیت ها باز میکند. تولید سریال «دور دست ها» به کارگردانی «جواد ارشاد» و تهیه کنندگی «فریبا توکلی» آغاز شده است.

این سریال روز پانزدهم شهریور در پژوهشکده سازمان استاندارد ایران در کرج  بطور رسمی کلید خورد و دهم بهمن تصویربرداری آن در شمال کشور به اتمام رسید.

 در طول مدت تولید این پروژه شرایط به گونه ای بوده است که به علت سنگینی کار ، تیم تولید ناچار به گروه تولید استراحت داده و پس از چند روز پروژه در جاده حسن آباد قم و در لوکیشن دفتر حبیب بخشی که یک دفتر و گاراژ ترانزیت بین المللی است، آغاز شد.

 سیامک اطلسی و شهروز ابراهیمی برای اولین بار در این لوکیشن جلوی دوربین فریدون شیردل رفتند. هومن برق نورد هم یکی دیگر از بازیگران اصلی سریال دور دست ها است که در لوکیشن دفتر ترانزیت مقابل دوربین رفت.

گفتنی است پس از حضور در سریال های "پادری" و "قرعه"  این سومین سریالی است که در روزهای پایانی سال 94 سال پرکاری را برای هومن برق نورد رقم زد.

 این مجموعه جزو سریال های پر لوکیشن هست بطوری که دور دست هاحداقل 12 لوکیشن دارد و انبار، حوضچه پرورش ماهی، منزل عماد و پژوهشکده استاندارد ایران تصویربرداری شده است و لوکیشن دفتر ترانزیت از جمله انها هستند تعداد زیادی از بازیگران محبوب و سر شناس از جمله شمسی فضل اللهی، فرشته سرابندی، فرهنگ سجادی و... جلوی دوربین رفته اند .

 دانیال حکیمی، هومن برق نورد، فاطمه گودرزی، ونوس حسن کانلی، بهرام ابراهیمی، مریم خدارحمی، کوروش سلیمانی، شهروز ابراهیمی، شمسی فضل الهی، معصومه کریمی، پویا مهدوی زاده، فرشته سرابندی،آرزو قائد امینی، رحمان باقریان، معصومه آقاجانی، سیامک اطلسی، آیلار نوشهری، محمد عمرانی، صفا آقاجانی، حسین محب اهری، جواد زیتونی، مهوش وقاری، محمدرضا غیاث آبادی، مختار سائقی و محمدرضا قربانی از بازیگران سریال دور دست ها هستند.

عوامل تولید پروژه تلوزیونی دوردست ها هم عبارتند از: کارگردان: جواد ارشاد، تهیه کننده: فریبا بانک توکلی، نویسنده: سمانه نامدار، بازیگردان: امیر دژاکام، مدیر برنامه ریزی: روح اله ظریف، منشی صحنه: عسل خانی، طراح صحنه: حسن علیزاده، طراح لباس: مهدیه شریف، دستیار کارگردان: میثم نجفی، طراح گریم: فرانک گلنوش، مدیرتصویربرداری: فریدون شیردل، مدیرصدابرداری :داوودرضا قلی پور