دور دست ها یک کار استاندارد در باره استاندارد

دور دست ها یک کار استاندارد در باره استاندارد

تاریخ ارسال : ۱۵ / فروردین / ۱۳۹۵

رحمان سیفی آزاد: "دوردست ها" مخاطبان را با مفهوم استاندارد آشنا می‌کند.

 رییس مرکز امور نمایشی سیما گفت: مخاطبان با

رحمان سیفی آزاد: "دوردست ها" مخاطبان را با مفهوم استاندارد آشنا می‌کند.

 رییس مرکز امور نمایشی سیما گفت: مخاطبان با مشاهده سریال "دوردست ها" در کنار اینکه با استاندارد به عنوان یک معنا و مفهوم عام آشنا خواهند شد شاهد یک داستان و قصه ای جذاب و دیدنی هم خواهند بود.

رحمان سیفی آزاد رییس مرکز امور نمایشی سیما در خصوص ساخت سریال "دوردست ها" و نمایش آن  از شبکه اول سیما، گفت: این سریال نخستین مجموعه تلویزیونی است که با مفهوم استاندارد تولید شده است.

وی افزود: برای اینکه فیلمنامه این سریال استاندارد های لازم و خوبی را داشته باشد بالغ بر 10 ماه بر روی نگارش آن زمان صرف شده است تا یک فیلمنامه استاندارد و قابل قبولی را داشته باشیم و محصول جذابی برای مخاطبان شبکه اول سیما آماده کنیم.

رییس مرکز امور نمایشی سیما در این گفتگو افزود: مخاطبان با مشاهده سریال "دوردست ها" در کنار اینکه با استاندارد به عنوان یک معنا و مفهوم عام آشنا خواهند شد شاهد یک داستان و قصه ای جذاب و دیدنی هم خواهند بود.

سیفی آزاد در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: سریال "دوردست ها" در 37 قسمت 40 دقیقه ای برای پخش از شبکه اول سیما تدارک دیده شده است.

وی در پایان این گفتگو تصریح کرد: این سریال در کنار اینکه پر بازیگر است دارای لوکیشن های فراوانی نیز می‌باشد. در

حقیقت سریال "دوردست ها" دارای 80 لوکیشن بوده و از ضرب آهنگ تند و سریعی هم برخوردار است.

گفتنی است ببیندگان محترم می توانند این سریال ها از شنبه تا پنجشنبه راس ساعت 22:15 دقیقه و تکرار و باز پخش آن روز بعد ساعت های ۱:۳۰ بامداد، ۱۰:۰۰ صبح و ۱۴:۴۵ بعد از ظهر تماشا کنند.

 

مجموعه تلویزیونی دور دست ها در باره زنی به نام یگانه است. یگانه، در تمنای بازشناسی هویت تحریف شده پدر و در سودای احقاق حقوق از دست رفته، سر از کارخانه روغن رسول مشفق در می آورد و پدر را در آستانه بیست و پنجمین سالگرد تاسیس کارخانه غرق در بدهی و متزلزل تر از همیشه می یابد غافل از آنکه بازیابی پدر، پای گذشته و رازهای مسکوت مانده اش را به زندگی تک تک شخصیت ها باز میکند. تولید سریال «دور دست ها» به کارگردانی «جواد ارشاد» و تهیه کنندگی «فریبا توکلی» آغاز شده است.

این سریال روز پانزدهم شهریور در پژوهشکده سازمان استاندارد ایران در کرج  بطور رسمی کلید خورد و دهم بهمن تصویربرداری آن در شمال کشور به اتمام رسید.

 در طول مدت تولید این پروژه شرایط به گونه ای بوده است که به علت سنگینی کار ، تیم تولید ناچار به گروه تولید استراحت داده و پس از چند روز پروژه در جاده حسن آباد قم و در لوکیشن دفتر حبیب بخشی که یک دفتر و گاراژ ترانزیت بین المللی است، آغاز شد.

 سیامک اطلسی و شهروز ابراهیمی برای اولین بار در این لوکیشن جلوی دوربین فریدون شیردل رفتند. هومن برق نورد هم یکی دیگر از بازیگران اصلی سریال دور دست ها است که در لوکیشن دفتر ترانزیت مقابل دوربین رفت.

پس از حضور در سریال های "پادری" و "قرعه"  این سومین سریالی است که در روزهای پایانی سال 94 سال پرکاری را برای هومن برق نورد رقم زد.

 این مجموعه جزو سریال های پر لوکیشن هست بطوری که دور دست هاحداقل 80  لوکیشن دارد و انبار، حوضچه پرورش ماهی، منزل عماد و پژوهشکده استاندارد ایران تصویربرداری شده است و لوکیشن دفتر ترانزیت از جمله انها هستند تعداد زیادی از بازیگران محبوب و سر شناس از جمله شمسی فضل اللهی، فرشته سرابندی، فرهنگ سجادی و... جلوی دوربین رفته اند .

 دانیال حکیمی، هومن برق نورد، فاطمه گودرزی، ونوس حسن کانلی، بهرام ابراهیمی، مریم خدارحمی، کوروش سلیمانی، شهروز ابراهیمی، شمسی فضل الهی، معصومه کریمی، پویا مهدوی زاده، فرشته سرابندی،آرزو قائد امینی، رحمان باقریان، معصومه آقاجانی، سیامک اطلسی، آیلار نوشهری، محمد عمرانی، صفا آقاجانی، حسین محب اهری، جواد زیتونی، مهوش وقاری، محمدرضا غیاث آبادی، مختار سائقی و محمدرضا قربانی از بازیگران سریال دور دست ها هستند. عوامل تولید پروژه تلویزیونی دوردست ها هم عبارتند از: کارگردان: جواد ارشاد، تهیه کننده: فریبا بانک توکلی، نویسنده: سمانه نامدار،