امسال ماه رمضان چه می بینیم؟

امسال ماه رمضان چه می بینیم؟

تاریخ ارسال : ۰۵ / اردیبهشت / ۱۳۹۵

رییس مرکز امور نمایشی سیما اعلام کرد:

رییس مرکز امور نمایشی سیما درباره‌ی قطعی شدن پخش سریال‌های ماه مبارک

رییس مرکز امور نمایشی سیما اعلام کرد:

رییس مرکز امور نمایشی سیما درباره‌ی قطعی شدن پخش سریال‌های ماه مبارک رمضان از شبکه‌های سیما اعلام کرد: مجموعه‌های رمضانی اکنون در حال تولید هستند و پخش آن‌ها بستگی به کنداکتور سازمان صداوسیما و فضای زمانی افطار تا سحر دارد اما با این حال بین دو و سه سریال که گزینه‌ی پخش ماه رمضان هستند، همگی در حال تولید هستند.

رحمان سیفی‌آزاد در گفت‌وگو با خبرنگاران در مورد فیلم های ماه مبارک رمضان توضیح داد:‌ سریال «برادر» به کارگردانی جواد افشار که اکنون در حال تولید است قرار است از شبکه دو سیما در ماه مبارک رمضان به روی آنتن برود. همچنین سریال «علی‌البدل» به کارگردانی سیروس مقدم و «چرخ‌وفلک» با کارگردانی مشترک چندین تن از دوستان از دیگر گزینه‌های رمضانی هستند که هر دو آن‌ها در مرحله تولید به سر می‌برند.

او درباره‌ی سریال «چرخ‌و‌فلک» توضیح داد: این مجموعه ، با چندین کارگردان مشترک آقایان عزیز‌اله حمید‌نژاد، بهرام عظیم‌پور و ... به تهیه‌کنندگی مجید مولایی در حال ساخت است. «چرخ فلک» سریال طنز نیست و به شکل اپیزودیک ساخته می‌شود و هر ایپزود آن دو الی سه قسمت دارد. بازیگران مطرح زیادی هم در این مجموعه ایفای نقش می‌کنند.

وی درباره‌ی احتمال پخش سریال «پادری(دودکش 2)» - کاری از محمدحسین لطیفی - در ایام ماه مبارک رمضان اعلام کرد: این مجموعه قرار نیست در ماه مبارک رمضان به روی آنتن برود. سریال «پادری» روزهای آخر تولیدش است و پخش آن بستگی به تصمیم مدیران رسانه ملی دارد، اگر امکانش باشد قبل از ماه مبارک رمضان پخش می‌شود و اگر امکانش نباشد بعد از ماه مبارک رمضان این سریال را به روی آنتن می‌بریم.

رییس مرکز امور نمایشی سیما همچنین درباره‌ی سریال «سرزمین کهن» و اینکه چه زمانی آماده پخش خواهد شد؟ توضیح داد: فاز سوم «سرزمین کهن» اکنون در حال تصویربرداری است و مدتی است که تولید این مجموعه آغاز شده است اما هنوز برای پخش آن زمان خاص و تصمیمی گرفته نشده است.

سیفی‌آزاد در بخشی دیگر از گفتگویش نسبت به انتقاداتی که این روزها نسبت به مجموعه‌های تلویزیونی و مقایسه آن‌ها با کارهای شبکه نمایش خانگی می‌شود واکنش نشان داد.

وی در این زمینه اظهار کرد: گاهی اظهارنظرها و فضاهایی در رسانه‌ها رخ می‌دهد که به نظرم کمی از حوزه کار خبری به دور است؛ به عنوان مثال قیاس موضوعات و نوع سریال‌های تلویزیون با موضوعات و نوع رسانه‌های تصویری کار درستی نیست و این دو اصلا قابل قیاس نیستند؛ چراکه نوع برنامه‌ریزی برای مخاطبان کاملا با وظایفی که دارند متفاوت است. رسانه ملی،‌ رسانه‌ای است که قرار است در خانه‌های همه مردم وجود داشته باشد و با فرهنگ ایرانی اسلامی برایشان به دور از منافع اقتصادی برنامه تدارک ببیند اما رسانه‌های تصویری کارشان، برنامه‌ریزی‌شان و هدف‌گذاری‌شان با رسانه ملی متفاوت است و نباید این دو را با یکدیگر قیاس کرد.

رییس مرکز امور نمایشی سیما در ادامه همین بحث خاطرنشان کرد: در حوزه انتقاداتی که نسبت به برخی کارهای تلویزیون می‌شود، به نظرم اظهارنظرهای به ظاهر کارشناسانه در خیلی مواقع می‌تواند درست نباشد و دلیلی وجود ندارد همه نظرها که عمومشان برآمده از سلیقه است و نه کارشناسی و دانش، درست و قابل اتکا باشد، رسانه‌های ما متأسفانه گاهی اوقات ناخواسته در زمینی بازی می‌کنند که آن زمین را نمی‌شناسند.

 

مشروح این گفتگو در سایت خبرگزاری های ایسنا و نسیم انلاین در دسترس علاقمندان قرار دارد.