«ایل‌دا» سال ۹۹ به تلویزیون می‌آید

«ایل‌دا» سال ۹۹ به تلویزیون می‌آید

تاریخ ارسال : ۰۱ / مهر / ۱۳۹۸

سیدعلیرضا سبط‌ احمدی تهیه‌کننده سریال پربازیگر دفاع‌مقدس تلویزیون تأکید کرد بازیگران در خرم‌آباد جلوی دوربین

سیدعلیرضا سبط‌ احمدی تهیه‌کننده سریال پربازیگر دفاع‌مقدس تلویزیون تأکید کرد بازیگران در خرم‌آباد جلوی دوربین رفتند و در تلاش هستیم سال ۹۹ به آنتن برسیم.

مجموعه تلویزیونی «ایل‌دا» یکی از بزرگترین سریال‌های تلویزیون در حوزه دفاع مقدس است. این سریال قصه فداکاری و ایثار مردم غرب کشورمان در اوایل جنگ تحمیلی است و کارگردانی آن را راما قویدل برعهده دارد؛ فیلمنامه «ایل دا» را نوشین پیرحیاتی نوشته که قرار است در 26 قسمت و 80 لوکیشن استان لرستان تصویربرداری شود.

 

سیدعلیرضا سبط احمدی تهیه‌کننده این سریال تلویزیونی گفت: تصویربرداری این سریال تلویزیونی در روستایی حوالی خرم آباد لرستان آغاز شده است؛ در کنار گروه بازیگری چون مجید مظفری و فاطمه گودرزی که جزو بازیگران اصلی و شخصیت‌های کلیدی داستان هستند، پوریا پورسرخ هم با کاراکتر «ایرج» در این سریال جزو بازیگران اصلی به شمار می‌رود.

 

وی درباره شروع پخش، افزود: تصمیم‌گیری برای پخش به عهده سیمافیلم است و ما در تلاش هستیم کار را برای سال 99 آماده کنیم.

 

تهیه‌کننده «ایل‌دا» با اشاره به اینکه 6 ماه دیگر جلوی دوربین خواهیم بود، افزود: این سریال تلویزیونی در خرم‌آباد، حداقل 6 ماه دیگر کار می‌برد؛ کار سخت، پیچیده و طاقت‌فرسایی را پیش‌رو داریم که با حمایت‌های ویژه سازمان صداوسیما، مدیران محلی، استانی و متولیان امر در حوزه دفاع‌مقدس پیش می‌رود؛ امیدواریم با حمایت‌های همه‌جانبه متولیان امر در این حوزه، ناگفته‌های موجود در دفاع‌مقدس به سریال و فیلم‌های متنوع و بامحتوایی تبدیل شوند.

 

وی با اشاره به اینکه حمایت نشویم کارهای دفاع‌مقدس کمرنگ می‌شوند، افزود: اگر این نوع کارها حمایت نشود در این حوزه به مرور کمرنگ‌تر می‌شویم و حتماً در این برهه که نسل جوان ما نیازمند دانسته‌های ارزشمند حوزه دفاع‌مقدس است، آسیب خواهیم دید.

 

سبط احمدی درباره «ایل‌دا» گفت: این مجموعه تلویزیونی انقلاب، جنگ و دفاع‌مقدس را بازگو می‌کند؛ چرا که از حماسه‌های 58 و 59 مرزنشینان و عشایر شروع می‌کند و تا به روزهای سخت جنگ تحمیلی می‌رسد؛ «ایل‌دا» از جمله کارهایی است که هم ویژگی‌های تاریخ معاصر و جنگ را دارد و هم مخاطب فضایی خارج از ساخت سریال‌های معمول آپارتمانی را می‌بیند؛ اسب، سلاح و درگیری‌های مختلف!