طعنه "ترور خاموش" به ژن‌های خوب و آقازاده‌ها

طعنه "ترور خاموش" به ژن‌های خوب و آقازاده‌ها

تاریخ ارسال : ۰۲ / مهر / ۱۳۹۸

مأمور امنیتی «ترور خاموش» برای اینکه میزان ثروت افسانه‌ای زوج قاچاقچی داستان را به خوبی

مأمور امنیتی «ترور خاموش» برای اینکه میزان ثروت افسانه‌ای زوج قاچاقچی داستان را به خوبی به مردم تفهیم کند، ثروت آقازاده‌ها، ژن‌های خوب و اختلاس‌گران را مثال زد.

به گزارش سیمافیلم ، «ترور خاموش» سریال شبکه یک سیما است که معماهای پیچیده و روابط چند لایه با سوژه اعتیاد را روایت می‌کند. این سریال به کارگردانی احمد معظمی تا 8 قسمت پیش رفته و  چند پله فراتر از سطح دیگر سریال‌های مرتبط، با پرونده‌های قاچاق و معضلات اجتماعی و حتی پرونده‌های امنیتی برخورد کرده، چرا که سوژه اصلی‌اش «مواد مخدر» است، به ظاهر کلیشه‌ای اما نگاه کلان‌تری را هدفگذاری کرده و جنبه بین‌المللی و مافیایی را دنبال می‌کند.

 

این سریال به تعبیر ابوالفضل صفری تهیه‌کننده آن، بر اساس پرونده‌های واقعی ساخته شده و سریال از منطقی باورپذیر و انسجام روایت برخوردار خواهد بود و گروهی که قبلاً سریال «سارق روح» را روی آنتن سیما بردند و سعی دارند در راستایِ مفهوم امنیتی، حرف‌های مهم اجتماعی هم داشته باشند.

 

جلال فاطمی یکی از مأموران امنیتی است که او را بیشتر در نقش بیگانگان و جاسوس‌ها می‌شناسیم و سعید راد که بازیگر شناخته‌شده سینمای ایران، اینجا در نقش یک مأمور کارکشته‌ ظاهر شده است که در حوزه مسائل امنیتی، آموزش می‌دهد و بعضاً در میان دیالوگ‌هایی که به زبان می‌آورد به تأثیر مسائل روانشناختی می‌پردازد.

 

در کنار اتفاقات متنوع امنیتی، سیاسی و اجتماعی سریال «ترور خاموش» شب گذشته حاوی طعنه‌های رگباری به کسانی بود که از راه ناصواب، ثروت افسانه‌ای به دست آورده‌اند؛ ماجرا از این قرار است که مأمور امنیتی (حمید عطایی) برای بیان میزان دارایی عجیب زوجی قاچاقچی، از ثروت آقازاده‌ها مثال می‌زند.

 

در «ترور خاموش» ستاره اسکندری و رضا مولایی نقش زوجی را بازی می‌کنند که آشپزخانه پخت شیشه دارند و از این طریق صاحب ثروتی هنگفت شده‌اند.

 

اینکه «ترور خاموش» برای نشان دادن بالا بودن ثروت آنها از آقازاده‌ها و ژن‌های خوب مثال می‌آورد، طعنه سنگینی است که تاکنون در سریال‌های تلویزیونی شاهدش نبوده‌ایم.

 

در این سکانس مامور امنیتی می‌گوید: «این زوج یک ثروت افسانه‌ای دارند که این ثروت افسانه‌ای را نه از اختلاس بانک‌ها، نه از ژن خوب و نه حتی آقازادگی به دست آورده‌اند؛ این ثروت افسانه‌ای چطوری به دستشان رسیده است؟!»