مختارنامه از شاهکارهای صدا و سیما بود

مختارنامه از شاهکارهای صدا و سیما بود

تاریخ ارسال : ۲۸ / آبان / ۱۳۹۸

مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز، ضمن تأکید بر رسانه‌ای کردن فعالیت‌ها و آموزه‌های دینی، رسانه را مهمترین

مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز، ضمن تأکید بر رسانه‌ای کردن فعالیت‌ها و آموزه‌های دینی، رسانه را مهمترین ابزار توسعه و ترویج آموزه‌های دینی و قرآنی برشمرد.

 

به گزارش سیمافیلم ، به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی البرز، حجت‌الاسلام مهدی ولایی برحق، گفت: در عصر حاضر، رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی مدرن، می‌توانند بستری مناسب در راستای توسعه،ترویج و اشاعه مفاهیم ارزشی و جذب اقشار مختلف جامعه به دین اسلام و آموزه های قرآنی باشند.

 

وی، ساخت مستند و فیلم‌های مذهبی چون یوسف پیامبر، مختارنامه را از شاهکارهای صدا و سیمای کشور در راستای نشر آموزه‌ها و شعائر دینی دانست و گفت: محوریت فعالیت‌ها و برنامه‌های صدا و سیما باید رویکرد دینی به منظور بازتاب و انعکاس شعائر مذهبی در بین آحاد مردم باشد.

 

مدیر کل تبلغیات اسلامی البرز، رویکرد تبلیغی نوین را در جذب اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان به آموزه ها و شعائر دینی مهم و اثرگذار عنوان کرد و گفت: می‌توان از سلاح تبلیغات به‌ عنوان مهمترین ابزار در راستای مبارزه همه جانبه به تهاجم فرهنگی بهره کافی را برد.

 

حجت‌الاسلام ولایی برحق، گفت: باید تلاش کنیم که رسانه‌های ارتباط جمعی از قبیل تلوزیون، نرم افزارهای موجود در فضای مجازی، عرصه انعکاس آموزه‌ها و شعائر دینی در سطح استان البرز باشد و این امر با رویکرد دینی تمامی دستگاه‌ها و متولیان امر فرهنگ در کشور میسر خواهد شد.

 

این مسئول فرهنگی گفت: باید با بهره گیری از شاه راهای ارتباطی چون اینترنت، رسانه های نوین و ارتباطی و فضاری مجازی، بستری لازم برای آگاهی بخشی دینی در زمینه های مختلف چون احکام، نهادینه کردن فرهنگ نماز را برای اقشار جامعه به‌ویژه مردم را فراهم کرد.