شرط سعید آقاخانی برای ساخت «نون.خ»

شرط سعید آقاخانی برای ساخت «نون.خ»

تاریخ ارسال : ۲۴ / آذر / ۱۳۹۸

مهدی فرجی تهیه کننده سریال «نون.خ» از شرط سعید آقاخانی برای فصل اول این سریال در پرداختن

مهدی فرجی تهیه کننده سریال «نون.خ» از شرط سعید آقاخانی برای فصل اول این سریال در پرداختن به یکی از قومیت ها سخن گفت.

 

افشین امینی مدیرکل صداوسیمای کرمانشاه در آیین افتتاحیه رسمی سریال «نون.خ» که روز گذشته ۲۰ آذرماه در روستای پریان از استان کرمانشاه برگزار شد، گفت: فصل اول «نون.خ» پربیننده ترین سریال نوروز بود و توانست در نمایش اقوام این منطقه و موسیقی خطه کرمانشاه موثر باشد. صداوسیمای کرمانشاه نیز آماده همکاری با همه هنرمندان است تا کرمانشاه زیبا را به همه دنیا معرفی کند.

 

سعید آقاخانی نیز در این مراسم اظهار کرد: ما اینجا خیلی آرام و راحت کار می کنیم و من از این بابت ممنونم. از مردم خوب این منطقه هم تشکر می کنم چون حدود ۱۲ روز است که اینجا هستیم و مردم بی اندازه همراه ما بودند.

 

سپس مهدی فرجی تهیه کننده سریال در این مراسم تصریح کرد: واقعا غافلگیر شدیم از شوق و محبت این مردم هرچند پیش از این هم شنیده بودیم که مردم کرمانشاه چقدر مهربانی دارند.

 

پیشاپیش از مردم سایر مناطقی که قرار است در انجا تصویربرداری داشته باشیم هم تشکر می کنم. فیلمبرداری این سریال بخشی در استان کرمانشاه و بخش دیگری در مناطق کردنشین دیگر و کردستان می گذرد.

 

وی اضافه کرد: وقتی سعید آقاخانی دعوت شد که «نون.خ» را بسازد گفت به شرطی می آید که سریال به یکی از قومیت ها و جذابیت ها بپردازد و تاکید کرد چون خودش از قوم کرد است می خواهد به فرهنگ و مردم مناطق کردنشین بپردازد. بعد از پخش سریال و مورد استقبال قرار گرفتن آن، من هم می خواهم از مردم تشکر کنم.

 

فرجی یادآور شد: مردم کرمانشاه و کردها مردم مهربانی هستند. این سریال با مناعت طبع آقاخانی و هنرمندانی که اغلب زاده همین منطقه هستند خیلی زیبا توانست این تجلی و همراهی مردمان را نمایش دهد.

 

زین العابدین مدیر شبکه یک سیما در ادامه تصریح کرد: ما مهربانی و همیت جمعی را در این سریال دیدیم. امیدواریم بتوانیم دل مردم را با این سریال شاد کنیم و فرهنگ و اداب و رسوم مردم کرد را نمایش دهیم.

 

وی با اشاره به زلزله چند سال پیش در کرمانشاه گفت: غیر از زلزله سرپل ذهاب که کام همه را تلخ کرد و همراهی همه مردم کرمانشاه را در پی داشت. خوشحالم باقی خبرهایی که از مردم کرمانشاه شنیدیم شادمانی بوده است و به دلیل مدیریت مدیران کرمانشاه بود.