آغاز تصویربرداری بخش‌های دفاع مقدس سریال «ایل‌دا»/ دفاع عشایر

آغاز تصویربرداری بخش‌های دفاع مقدس سریال «ایل‌دا»/ دفاع عشایر

تاریخ ارسال : ۳۰ / تير / ۱۳۹۹

تصویربرداری بخش‌های مربوط به سکانس‌های دفاع مقدس سریال «ایل‌دا» از عصر روز جمعه ۲۷ تیر در خرم

تصویربرداری بخش‌های مربوط به سکانس‌های دفاع مقدس سریال «ایل‌دا» از عصر روز جمعه ۲۷ تیر در خرم آباد آغاز شد.

 

به گزارش سیمافیلم  علیرضا سبط‌احمدی تهیه‌کننده مجموعه «ایل‌دا» گفت: سکانس‌های مربوط به جنگ در لوکیشن‌های بازسازی‌ شده نیاز به پیش تولید مجدد و آماده‌سازی و انتقال تجهیزات و اداوات نظامی داشت که در روزهای گذشته انجام شد.

 

وی ادامه داد: روز گذشته با حضور جعفر دهقان (استوار کاکاوند)، محمد کمانگیر و محمدرضا نجفی کار تصویربرداری آغاز شد. در این بخش صحنه‌های مربوط به پاسگاه و ژاندارمری را جلوی دوربین بردیم.

 

 

 

سبط‌احمدی درباره زمان‌بندی برای تولید این بخش گفت: پیش‌بینی ما برای تصویربرداری فاز دفاع مقدس ۲ ماه خواهد بود. با توجه به زمان پخش سریال که در مهرماه است همزمان کارهای فنی در حال انجام است. امیرحسین صادقی صداگذاری کار را آغاز کرده و رضا خسروی موسیقی مجموعه را خواهد ساخت همچنین چند روز آتی عادل مدنی طراح جلوه‌های ویژه بصری در خرم آباد حاضر خواهد شد تا بتوانیم صحنه‌ها را بر اساس ویژوال افکت تصویربرداری کنیم.

 

وی درباره انجام تصویربرداری با توجه به شیوع کرونا گفت: شیوع کرونا قطعا محدودیت‌هایی برای ما ایجاد می‌کند. در این شرایط سختی بیشتری را متحمل خواهیم شد؛ محدودیت‌هایی در منطقه برای تجمع افراد و حضور هنروان خواهیم داشت که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انشاءالله کار را به انجام می‌رسانیم. برای قابل باور نشان دادن صحنه‌های جنگ نیازمند همیاری و مساعدت مسئولان منطقه هستیم تا بتوانیم دفاع عشایر و بسیج مردمی را به خوبی به نمایش بگذاریم.

 

«ایل دا» یکی از مجموعه‌های پربازیگر و از تولیدات سیما فیلم است. در این مجموعه بیش از ۳۵ بازیگر حرفه‌ای سینما و تلویزیون با گریم‌های متفاوت حضور دارند همچنین بیش از ۱۰۰ بازیگر تلویزیون و تئاتر لرستان در این مجموعه به ایفای نقش می پردازند.

 

 

 

«ایل دا» در گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم و به تهیه کنندگی سیدعلیرضا سبط احمدی و کارگردانی راما قویدل به نویسندگی نوشین پیرحیاتی در حال تولید است.

 

بازیگران این سریال عبارتند از مجید مظفری (صالح خان)، پوریا پورسرخ (ایرج)، فاطمه گودرزی (دا گل)، خسرو شهراز (نصیر خان)، جعفر دهقان (استوار کاکاوند)، کاظم هژیر آزاد (شیر علی خان)، کوروش سلیمانی (شیرزاد)، غلامرضا علی اکبری (شیخ رحیم)، سینا رازانی (کریم)، مهدی صبایی (منصور)، مسعود چوبین (مثقالی)، رضا نجفی (عمو برفی)، آوا داروئیت (هاویر)، بهروز چاهل (دکتر هندی)، محمدصادق ملک (جابر و قادر)، سیامک ادیب (قباد)، معصومه بافنده (آساره) پویان گنجی (یاور)، دریا مرادی دشت (گندم)، زینب قادری (گلاره)، مسعود امین ناجی (بهادر)، طیبه دوست (زیور)، منصور نواصری (کامل)، امید محمد نژاد (کیومرث)، فاطمه آقا بابایی (ننه نازار)، پیمان کرم زاده (گروهبان واحدی)، ناهید عساکره (راحیل)، سید امیر سالار قوامی (سیاوش)، رائد تمیمی (کامل)، سینا قاسمی نصر (گودرز) و محمد کمانگر (امید).