آريا عظيمي نژاد با خيام موسيقي مي سازد

آريا عظيمي نژاد با خيام موسيقي مي سازد

تاریخ ارسال : ۱۴ / مرداد / ۱۴۰۰
آريا عظيمي نژاد با خيام موسيقي مي سازد
آريا عظيمي نژاد با خيام موسيقي مي سازد

سايت خبري سيما فيلم :
آريا عظيمي نژاد نيمه دوم فروردين 88 ساخت موسيقي مستند سينمايي «‌حقيقت گمشده »‌ ساخته محمد علي فارسي را آغاز خواهد كرد .
 تدوين اين فيلم مستند توسط  محمد علي فارسي و بهمن كيارستمي در حال انجام است و مراحل پاياني آماده سازي خود را طي مي كند و قرار است با انجام يكسري جلوه هاي وي‍ژه بصري در خلال كار تا اواسط فروردين ماه به اتمام برسد .
در خلال ساخت اين مستند 20 ساعت راش تصويري شامل  گفت و گو ،‌گزارش و ...تهيه شده كه در قالب 75 دقيقه مستند سينمايي عرضه خواهد شد.
به گفته محمد علي فارسي از آنجايي كه موضوع فيلم مربوط به 150 سال پيش و واقعه مدفون شدن  ترجمه ي انگليسي رباعيات خيام توسط فيتز جرالد  مي شود كه با غرق شدن كشتي معروف تايتانيك از دسترس خارج شد ،‌ تهيه اطلاعات و دسترسي به تصاوير آرشيوي آن و در نهايت بازسازي وقايع ،‌ كار بسيار مشكلي است . به طوري كه گروه مجبور شده اند ضمن سفر به انگليس ،‌براي يافتن برخي اطلاعات به سفارت اين كشور مراجعه نمايند كه در نهايت با مشكلات بسياري مواجه شده اند .
فارس اين روزها درگير ساخت مستند ديگري با نام «‌آخرين پرواز »‌ در شبكه 5 سيماست كه به همين منظور سفري به اصفهان خواهد داشت و پس از آن براي تصميم گيري نهايي در مورد صداگذار و آهنگساز « حقيقت گمشده » اقدام خواهد كرد. 
اين در حالي است  كه محمد مهدي طباطبايي نژاد تهيه كننده ي اين مستند  ، درباره مرحله نهايي ساخت مستند فوق به سايت خبري سيما فيلم مي گويد :  «در ارتباط با ساخت موسيقي كار با آريا عظيمي نژاد گفت و گوهايي انجام داده ايم  . ايشان اين روزها درگير ساخت موسيقي يك سريال هستند كه  اميدوارم  با كم شدن مشغله هاي كاري شان در آينده ،‌ بتوانيم  از تخصص ايشان در اين زمينه استفاده كنيم .»
شايان ذكر است ؛ آريا عظيمي ن‍ژاد فارغ التحصيل  موسیقی بوده و نوازندگي را از سال 1366 آغاز كرده است. او پس از مدتي به تنظيم و تدوين موسيقي روي ‌آورد. ازجمله اهداف او تلفيق موسيقي نواحي و رديفي ايران با موسيقي روز جهان است. او برنده جایزه اول مسابقات سازهای فولکلور در انگلیس شده و زمانی قرار بود با جاسلین پوک آهنگساز فیلم چشمان کاملا بسته آلبوم مشترکی تهیه کنند.
ساخت موسيقي براي تئاتر هاي گوناگون و موسيقي متن مجموعه‌هاي تلويزيوني  چون پزشكان، پريدخت، زنگ آخر، كمین،روز هاي اعتراض ،‌ آخرين گناه ،‌او يك فرشته بود  ،‌خانه ما و نیمکت ، فيلم‌هاي كوتاه سه خواهر، كيف، درس آخر و پشت سر باد نمي‌ايد، فيلم هاي  سينمايي عروس خوش قدم ،‌ميم مثل مادر ،‌پارك وي  و آن سوي رودخانه  و ويديو كليپ هايي براي شبكه چهار سيما از جمله فعاليت‌هاي او در عرصه موسيقي محسوب مي‌شود .
« حقيقت گمشده » از پرو‍ژه هاي قابل توجه مركز سيما فيلم در حوزه مستند نگاري تاريخي است كه ساخت آن بيش از يك سال به طول  انجاميده و در آن سعي شده است تا از تمامي امكانات موجود براي بازسازي برهه اي از تاريخ ادبيات ايران در جهان استفاده شود .
 
تاریخ انتشار:13/12/87
ساعت انتشار:16:00