مهرداد خوشبخت و عمار تفتي در « روبات »

مهرداد خوشبخت و عمار تفتي در « روبات »

تاریخ ارسال : ۰۴ / بهمن / ۱۳۹۷

مهرداد خوشبخت و عمار تفتي در فيلم « روبات » با يكديگر همكاري مي كنند

روبات خوشبخت به زودي

مهرداد خوشبخت و عمار تفتي در فيلم « روبات » با يكديگر همكاري مي كنند

روبات خوشبخت به زودي مي آيد

سايت خبري سيما فيلم: چه تعداد فيلم در مورد روبات ها و زندگي ماشيني در دنيا ساخته شده باشد، خوب است؟ اگر قدري در توليدات هاليوود و ديگر كمپاني هاي پيشرفته فيلمسازي دقيق شويم، مي بينم روزي نيست كه در دنيا فيلمي در مورد آدمهاي فضايي و يا قبضه زمين توسط روبات ها ساخته نشود.

البته اين مسأله چندان عجيب به نظر نمي رسد؛ اما عجيب تر از آن، اين است كه هم اكنون گروهي در ايران فيلمي را با نام « روبات » مي سازند. كارگردان اين فيلم از قضا مهرداد خوشبخت است كه در سالهاي گذشته به همراه جمعي از دوستانش از اولين كساني بودند كه به موضوع فيلم هاي ماورائي پرداختند و توانستند بيش از 10 فيلم تلويزيوني در اين ژانر بسازند. خوشبخت كه علاقه خود را به موضوعات نو و بديع بيشتر نشان داده، اينك مشغول تصويربرداري اين فيلم در قسمت پروازهاي خارجي فرودگاه مهرآباد است و بازيگراني چون عمار تفتي، فرناز رهنما، دكتر محمود عزيزي، بهاره نوحيان، علي طالب لو، ناديا دلدار گلچين، ناصر فخري و ... وي را در اين فيلم همراهي مي كنند.

عمار تفتي بازيگر جوان اما پركار سينما و تلويزيون است كه به تازگي بازي خود را در فيلم سينمايي « ارتفاع 45/6 » به كارگرداني سيامك شايقي در مركز سيما فيلم به پايان رسانده است. وي پس از آن در وقفه كوتاه بين اين دو فيلم در سومين دوره همايش آئين هاي عاشورايي به خاطر بازي در نمايش « دشت مينو » به كارگرداني عاطفه موئيني جايزه اول بازيگري مرد را از آن خود كرده است. در آخرين ساخته مهرداد خوشبخت كارگردان و تدوينگر سينما و تلويزيون، تفتي نقش يك اپراتور روبات را بازي مي كند كه به همراه ساير دوستانش كه همگي دانشجوي فوق ليسانس مهندسي روباتيك هستند، مي خواهند يك روبات امدادگر را براي شركت در مسابقات بين المللي طراحي كنند؛ اما در اين بين اتفاقات و واكنش هايي رخ مي دهد كه مسير داستان را دچار تزلزل مي كند.

عمار تفتي در مورد اين فيلم مي گويد:« اين مقوله جديد است و فكر مي كنم كه پيش از اين در ايران به اين موضوع در فيلم پرداخته نشده است. ما در بحث طراحي روبات در ايران دو نوع روبات داريم كه يك سري امدادگر هستند و گروه ديگر روبات فوتباليست اند. البته اين داستان به روبات امدادگر مي پردازد و اين كه روباتي ساخته مي شود كه قرار است بتواند مصدومي را از زير آوار نجات دهد.»

وي در ادامه مي افزايد:« عمده اتفاقي كه در اين ماجرا شاهد آن هستيم، در حقيقت نماياندن نوع نگاه و برخوردهاي مختلف افراد است.»

جالب است بدانيد كه كارگردان اين فيلم بيشتر فيلم هاي تلويزيوني چون « خشم و قضاوت » و« جاي او ديگر خالي نيست » را در مركز سيما فيلم كارگرداني كرده كه « جاي او ديگر خالي نيست » هنوز به نمايش در نيامده است و در نوبت پخش قرار دارد.

تاريخ انتشار:85/12/8

ساعت انتشار:13:40