امشب فيلم پاداش سكوت در سينما كانون اكران مي شود

امشب فيلم پاداش سكوت در سينما كانون اكران مي شود

تاریخ ارسال : ۱۲ / اسفند / ۱۳۹۴

امشب فيلم پاداش سكوت در سينما كانون اكران مي شود

پاداش سكوت و سيما فيلم در سينما كانون

سايت

امشب فيلم پاداش سكوت در سينما كانون اكران مي شود

پاداش سكوت و سيما فيلم در سينما كانون

سايت خبري سيما فيلم: اكران فيلم هاي جشنواره بيست و پنجم فيلم فجر از نيمه گذشته است و اين در حالي است كه سه فيلم « اتوبوس شب» كيومرث پوراحمد، «خون بازي» رخشان بني اعتماد و محسن عبدالوهاب و « پاداش سكوت» مازيار ميري در صدر جدول بهترين هاي امسال قرار دارند.

« پاداش سكوت» كه روز يكشنبه اولين روز نمايش خود را در جشنواره داشت، توانست گوي سبقت را از خون بازي كه پيش از اين صدر جدول را در اختيار داشت بربايد. اين در حالي است كه  بني اعتماد روز گذشته براي اكران خون بازي در نخستين نشست گفتگو با فيلمسازان در مجموعه فرهنگي ـ هنري حافظ در شيراز حضور داشت.

« پاداش سكوت» كه امشب در سئانس دوم برنامه اكران فيلم هاي سينما كانون به نمايش درمي آيد داستان كساني است كه روزي به خاطر امنيت ما با زندگي وداع كرده اند و اما امروز غير از اسامي حك شده بر تابلوي كوچه هامان، به زحمت چند تا اسم ديگر از اين آدمها را به خاطر مي آوريم. يحيي يكي از آن اسم هاست و پاداش سكوت داستان همه آن از جان گذشته هاي بي نام و عنوان است. در اين فيلم كه براساس فيلمنامه اي از فرهاد توحيدي ساخته شده است، مجموعه متنوعي از بازيگران زن و مرد سينماي ايران حضور دارند. جعفر والي، پرويز پرستويي، رضا كيانيان، مهتاب كرامتي، سيما تيرانداز و ... و حضور عوامل حرفه اي و دوربين و فيلمبردار آلماني و سروصداهاي تصويب شدن و نشدن فيلمنامه، تا حضور جواد شمقدري به عنوان مشاور فرهنگي رئيس جمهور در مراسم افتتاح ساخت اين فيلم و تصويربرداري بهرام بدخشاني، صدابرداري مهران ملكوتي، صداگذاري حسين مهدوي و تدوين بهرام دهقاني و طراحي صحنه و لباس امير اثباتي و چهره پردازي مهرداد ميركياني همه و همه بعلاوه پرداخت متفاوت يك داستان تكراري و سخت، آخرين ساخته مازيار ميري را تماشايي كرده است.

اين فيلم درحالي ميان جمع دست اندركاران صدا و سيما و مركز سيما فيلم اكران خواهد شد كه سيما فيلم نيز با دو فيلم متفاوت در سينماي دفاع مقدس در جشنواره حضور دارد. اين نويد بخش دوراني است كه مي توان با چشم باز به وقايع يك برهه مهم از تاريخ اين مملكت و عواقب ناشي از آن پرداخت و به دور از بعضي پيشداوري ها حضور خود را مرور كرد.

تاريخ انتشار:17/11/1385

ساعت انتشار:14:30