فيلم تلويزيوني « تله روباه » در مرحله تروكاژ به سر مي بر

فيلم تلويزيوني « تله روباه » در مرحله تروكاژ به سر مي بر

تاریخ ارسال : ۰۳ / آبان / ۱۳۹۹

فيلم تلويزيوني « تله روباه » در مرحله تروكاژ به سر مي برد

يك نمونه خوب اما غايب

سايت

فيلم تلويزيوني « تله روباه » در مرحله تروكاژ به سر مي برد

يك نمونه خوب اما غايب

سايت خبري سيما فيلم: جشنواره بيست و پنجم فيلم فجر تا كنون دو رويكرد متفاوت و قابل ملاحظه را در پرداخت موضوع هاي مربوط به كودك و نوجوان و سينماي دفاع مقدس داشته است.

عليرضا اسحاقي بازيگر، تهيه كننده، نويسنده و كارگردان سينما و تلويزيون كه بيشتر به خاطر بازي در فيلم هاي « چشم شيشه اي»،« دكل » و ... شهرت يافته، از آن دسته هنرمنداني است كه به طور جدي به موضوع جنگ پرداخته است. او كه تمام تلاش خود را به كار بسته بود تا فيلم « تله روباه » را به جشنواره بيست و پنجم برساند و به قول خودش به دليل بي برنامگي و عدم پيگيري يك فرصت بسيار خوب را به عنوان يك شخص از دست داده است، به عبارتي نتوانسته فيلمي را كه نمونه خوبي  به عنوان كار اول بلند يك كارگردان محسوب مي شده است به جشنواره برساند و از اين جهت متأسف است.

« تله روباه » كه به تلاش و رشادت نيروهاي امنيتي ايران جهت خنثي كردن توطئه منافقين براي مخدوش كردن چهره نظام در فعاليت هاي مراكز هسته اي مي پردازد، تا كنون بيش از 30 درصد تروكاژهاي مربوط به جلوه هاي ويژه رايانه اي خود را پشت سر گذاشته است.

اما آنچه در مورد اين فيلم جالب است بدانيد اين است كه كارگردان آن در مورد سفارشي بودن فيلم مي گويد: پرداختن به پروژه هايي چون كارآمدي خدمات نظام از علائق شخصي بنده بود. اين كار در هاليوود هم مي شود. اين كه ما براي مملكتمان چه مي كنيم بسيار اهميت دارد. من علاقه مند بودم كاري كنم تا حداقل يك صدم خدماتي كه در نظام صورت مي گيرد نمايانده شود. فكر نمي كنم اين نوع فيلمسازي عيبي داشته باشد برخلاف آن كه بعضي مخالفند و مي گويند فيلمساز بايد مستقل باشد و ....

اسحاقي در مورد زمان اتمام ساخت فيلم خاطر نشان مي كند كه تنها چند پلان مختصر از تصاوير فيلم باقي مانده است كه با توجه به پايان زمان فيلمبرداري هنوز موفق به تصويربرداري آن نشده اند كه البته چندان هم تعيين كننده نيست.

وي كه تحصيلاتش در زمينه فيلمنامه نويسي و كارگرداني است، در حال حاضر مشغول نگارش يك سريال طنز است كه در صورت توافق در يكي از شبكه هاي تلويزيوني ساخته مي شود.

اين بازيگر و كارگردان ضمن دنبال كردن فيلم هاي جشنواره فيلم فجر امسال و بيان نظراتي در مورد « پاداش سكوت » مازيار ميري به عنوان اثري متفاوت و « سنگ، كاغذ، قيچي» سعيد سهيلي به عنوان نگاهي پرخاشگر، عاصي و تكراري، هنوز فيلم هاي ديگر ژانر جنگ را نديده است و اميدوار است كه دو فيلمي را كه براساس نوشته هاي حبيب احمدزاده ـ دوست قديمي اش ـ ساخته شده است ببيند و ....

با اين همه عليرضا اسحاقي سخن براي گفتن بسيار دارد كه مجالي ديگر مي طلبد، كه در زماني مناسب تر به آن پرداخته خواهد شد.

تاريخ انتشار:15:30

ساعت انتشار:16/11/1385