فيلم سينمايي « گزارش مريم » همچنان در مرحله توليد قرار د�

فيلم سينمايي « گزارش مريم » همچنان در مرحله توليد قرار د�

تاریخ ارسال : ۰۳ / آبان / ۱۳۹۹

فيلم سينمايي « گزارش مريم » همچنان در مرحله توليد قرار دارد

اسماعيل براري براي شركت در جشنواره مردد

فيلم سينمايي « گزارش مريم » همچنان در مرحله توليد قرار دارد

اسماعيل براري براي شركت در جشنواره مردد است

سايت خبري سيما فيلم: اسماعيل براري با گذشت سالها از آخرين ساخته اش با مضمون كودكان، امسال با فيلم « روز باران» كه رويكردي غير مستقيم به حضوركودكان در يك موضوع اجتماعي دارد، شايد در بخش ميهمان جشنواره بيست و پنجم فجر حضور يابد.

اين فيلم كه داستان خشكسالي و بي آبي در يك روستاي كويري و برگزاري نماز باران و برآورده شدن دعاي دو كودك يتيم است، در يكي از شبكه هاي سيما توليد شده است.

البته شايان ذكر است كه « روز باران » در مرحله صداگذاري به سر مي برد و براري براي رسيدن آن به بخش ميهمان جشنواره چندان عجله اي ندارد و در مورد علت اين ماجرا مي گويد: معمولاً فيلم ها به اين دليل وارد جشنواره ها مي شوند كه رقابت كنند و اگر فيلمي در بخش رقابتي نباشد، چندان تفاوتي ندارد كه در جشنواره حضور داشته باشد يا نه. البته در حال حاضر چندان براي شركت در جشنواره و بخش ميهمان مطمئن نيستم؛ در نتيجه با همان وسواس و حوصله كار را انجام مي دهم.»

اسماعيل براري سال گذشته فيلم سينمايي « گزارش مريم» را در مركز سيما فيلم كليد زد كه هنوز در مرحله توليد متوقف مانده است. البته براري مي گويد مدتي است كه توليد مجدد آن آغاز شده و موسيقي آن در اسپانيا توسط كوكه ريوبو در حال ساخت است. به گفته او تمام تصاوير به جز يك سكانس مربوط به جنگ ايران و عراق باقيمانده است و از آنجا كه صحنه كليدي كار است و  بايد صحنه هاي اولين روز جنگ يك بار و در يك روز ديده شود،  از حساسيت ويژه اي برخوردار است.

« گزارش مريم» داستان دختري به نام بهار است كه برخلاف ميل شخصي به همراه پدرش عازم منطقه خرمشهر مي شود و در آنجا دفترچه خاطرات دختري همسن وسال خود به نام مريم را  مي يابد كه 25 سال پيش، درست 2 روز مانده به باز گشايي مدارس و آغاز جنگ ايران و عراق، شروع به نوشتن خاطرات خود در آن كرده است و ... .

در اين فيلم فرامرز قريبيان، نيلوفر محبي، عليرضا اوسيوند، ليلا بوشهري، رضا فياضي و گروهي ديگر از بازيگران ايفاي نقش كرده اند و داستان آن براساس خاطرات آواره اي گمنام و طرحي از اردشير طلوعي توسط محمدرضايي راد نوشته شده است. مديرفيلمبرداري آن حسن قلي زاده، مدير صدابرداري: اصغر آبگون، تدوين: ابراهيم كيهاني و اسماعيل براري، طراحي و اجراي گريم: مهديه اعرابي، جلوه هاي ويژه ميداني: اصغر پور هاجريان است. براري علاوه بركارگرداني، طراحي صحنه و تهيه كنندگي اين فيلم را نيز بر عهده داشته است.

اين كارگردان كه مدتها در گروه جهاد سازندگي تلويزيون و در كنار شهيد آويني مستندهاي فراواني را در زمينه جنگ به تصوير درآورده است، در آينده اي نزديك تصميم نهايي خود را براي حضور در بخش ميهمان جشنواره بيست و پنجم و يا جشنواره هاي بين المللي ديگر خواهد گرفت.

او در اين مورد خاطر نشان مي كند كه دوست داشتم اولين نمايش فيلم در جشنواره خودمان باشد و اگر اين طور نمي شود، نبايد سرنوشت فيلم را خراب كرد. بايد اجازه داد تا فيلم راه خودش را برود.

تاريخ انتشار:8/11/1385

ساعت انتشار:14:30