فيلم « از دور دست » هنوز در ايران فرصت نمايش نيافته است

فيلم « از دور دست » هنوز در ايران فرصت نمايش نيافته است

تاریخ ارسال : ۰۴ / بهمن / ۱۳۹۷

فيلم « از دور دست » هنوز در ايران فرصت نمايش نيافته است

« از دور دست » به

فيلم « از دور دست » هنوز در ايران فرصت نمايش نيافته است

« از دور دست » به امريكا مي رود

سايت خبري سيما فيلم: جشنواره بيست و پنجم فيلم فجر در حالي كار خود را آغاز خواهد كرد كه هنوز بسياري از فيلم هاي اكران شده در دوره قبل جشنواره فرصت نمايش عمومي پيدا نكرده اند. در اين ميان هستند فيلم هايي كه حتي با اقبال بين المللي و استقبال جهاني خوبي نيز رو به رو بوده اند اما هنوز به دلايل مختلف در سينماهاي داخل ايران به نمايش در نيامده اند.

« از دور دست » اولين و آخرين ساخته بلند رامين محسني كه فيلمي متفاوت، پرفكر و خوش ساخت است، با وجود نامزد جايزه بهترين فيلم اول بودن در جشنواره بيست و چهارم فيلم فجر و همچنين نامزد بهترين طراحي هنري در جشن خانه سينما و چند اكران خصوصي در برنامه سينماي هنر و تجربه ايران در موزه سينما و كانون سينماي معناگرا هنوز نتوانسته است در سينماي مناسبي براي عموم به نمايش درآيد.

اما جالب است بدانيد با وجود اين كه شرايط اكران در ايران بعضي مواقع سخت تر از آني مي شود كه بايد باشد، بسياري از جشنواره ها و مراكز هنري در سطح جهان با علاقه فراوان پخش فيلم هاي خوب و پرمحتواي ايران را در كشور خود دنبال مي كنند.

پس تعجب مي كنيد اگر بشنويد فيلم « از دور دست» همچنان كه درگير مشكلات پخش و يافتن سينما براي اكران در ايران است، در جشنواره هاي متعددي چون ونكور كانادا با دو سئانس و استقبال كم نظير مردم، و يا در مركز فيلم شيكاگو در برنامه جشنواره فيلم هاي ايران و جشنواره بين المللي كرالا در هند حضور داشته است و از 5 تا 15 بهمن امسال جاري در نهمين دوره جشنواره فيلم اسپوكان در واشنگتن در كنار 30 فيلم سينمايي، مستند و كوتاه از سراسر دنيا به نمايش در خواهد آمد.

جالب است بدانيد كه در جشنواره فيلم اسپوكان عموماً فيلمهاي مطرح نمايش داده شده در ساير جشنواره ها حضور خواهد داشت و اين خود اقبال خوبي براي اين كارگردان و فيلمش به حساب  مي آيد.

لازم به ذكر است كه رامين محسني به علت فاصله زماني كم تا شروع جشنواره و مشكلاتي كه براي ويزاي امريكا وجود دارد، نمي تواند در اين رويداد هنري حضور داشته باشد. همچنين وي در گفتگو با خبرنگار ما در مورد زمان دقيق اكران فيلم سينمايي « از دور دست » ضمن بيان اين مطلب افزود: « ما با صحرا فيلم قرارداد اكرانش را بسته ايم و طبق آن پخش اين فيلم برعهده اين مؤسسه است كه در حال حاضر مشغول هماهنگي و يافتن فضاي مناسب هستند. البته در اين مورد مشكل اصلي ما سالن نمايش است. كه اميدواريم حل شود و در اين راه از حمايت تلويزيون براي پخش اين فيلم و تبليغات آن استقبال مي كنيم.

گفتني است فيلم « از دور دست » به طور مشترك از سوي مركز سيما فيلم و رامين محسني تهيه شده است و بازيگراني چون: كورش تهامي، جمشيد هاشم پور و بهناز جعفري در آن به ايفاي نقش پرداخته اند كه پخش جهاني آن بر عهده اداره كل رسانه بين الملل سيما (CMI) است.

تاريخ انتشار:4/10/1385

ساعت انتشار:14:30